Cilt Bakımı

Aqua Peeling

Ciltteki tüm kötülüklerin giderilmesi açısından önemli bir medikal temizlik uygulaması olarak karşımıza çıkan aqua peeling, oldukça doğal bir yöntemi ifade eder. Su basıncı ve vakum gücünden faydalanılarak yapılan uygulama sayesinde, ciltteki tüm ölü dokular ve kötü lekeler temizlenebilir. Ciltte  hasara yer vermeden kontrollü bir temizlik çalışması olarak da ifade edebileceğimiz aqua peeling uygulaması; siyah nokta, ölü hücre, sebum ve her türlü istenmeyen yabancı lekelere yönelik sonuç alıcı bir çözümdür.

Aqua peeling nasıl yapılır?

Öncelikle cilt temizleme işlemi yerine getirilir. Daha sonra ise, ozonlu buhar uygulaması yapılır. Son olarak, aqua peeling cihazı devreye girer ve cilt tipine göre hazırlanan solüsyonlar basınç ile vakum bir arada kullanılarak cilde aktarılır, ardından da çıkarılır. Bu işlem sayesinde cilde bulunan tüm ölü hücrelerin temizlenmesi amaçlanır. Ölü derinin atılmasından, akne ve cilt lekelerinin temizlenmesine kadar birçok işlem basınç ile vakumun bir arada sağlanmasıyla ortadan kaldırılır.

Aqua peeling aşamaları nelerdir?

Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için doğal bir uygulamayı ifade eden aqua peelingden yararlanabilirsiniz. Bu uygulama 3 aşama şeklinde gerçekleşir ve ortalama bir saat kadar sürer. İşte o aşamalar

 • Ölü dokulardan cildin arındırılması ve cildin hava almasını sağlamak amacıyla gözeneklerin açılması amaçlanır.
 • Bu aşamada ise cildin daha derinliklerindeki tabakalar hedeflenir. Alt katmanlarda yer alan lekelerin temizlenmesi için basınç-vakum çalışması yapılır.
 • Üçüncü aşamada cildin yatışması sağlanır. Daha fazla nem alması hedeflenir.

Aqua peeling işlem sonucunda neyle karşılaşılır?

Taze ve temiz bir cilt için uygulanan doğal yöntem aqua peeling, birçok avantaj sağlıyor. İşte aqua peeling sonrasında elde edilecek yararlar:

 • Cilt için kötü bir madde olarak ifade edilen akne gibi lekelere veda ediliyor. Böylece daha parlak bir cilde sahip olabiliyorsunuz.
 • Kırışıklıkların yarattığı rahatsızlıklar ortadan kalkıyor. Daha taze bir cilde sahip olunuyor.
 • Cildin daha iyi hava alması sağlanıyor. Gözenekler açılıyor ve böylece pürüzsüz bir cilt ortaya çıkıyor.
 • Cilt temizliğinin derinlemesine yapılması, kısa sürede genç bir cilde sahip olunmasını sağlıyor.
 • Ölü dokuların atılması, cildin yenilenmesini ve kan dolaşımını artıyor.

Aqua Peeling ile cilt yenileme işlemi herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmemektedir. Ağrısız olan bu yöntemde ciltteki kırışıklıklardan, aknelerden çok kısa bir sürede kurtulmak mümkündür. Işıldayan ve sorunsuz bir cilt için birçok kadın aqua peelingi tercih etmektedir. Uygulama sonrasında ciltte herhangi bir yan etki oluşması söz konusu değildir.

Kişinin cilt tipine uygun olarak hazırlanan özel solüsyon sayesinde cilt ölü dokulardan arındırılmaktadır. Böylece gözeneklerinde açılması sağlanmaktadır. Daha sonra yaklaşık 5-10 dakika aqua peel cildin ihtiyacı olan miktarda uygulanır. Bu sayede birçok bakteri ciltten temizlenmiş de olur

Aqua peeling sayesinde ciltteki kırışıklıklar gözle farkedilir şekilde azalmaktadır. Akne, sivilce gibi faktörler giderilmektedir. Ayrıca pürüzlü cilde sahip olan kişilerde daha düzgün bir cilt oluşmasını sağlamaktadır. Peeling etkisinin yanı sıra cilt için antioksidan etkisi de yaratmaktadır.

Aqua peeling ile kısa sürede kişi daha genç ve yeni bir cilde sahip olmaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi herhangi bir cerrahi işlem gerektirmediği için uygulanması oldukça kolaydır.

Green peel nedir?

Green Peel  nasıl yapılır tamamen bitkisel kaynaklı olup 50 yıla aşkın süredir tüm dünyada başarı ile uygulanan bir cilt soyma (peeling) yöntemidir. Bu metotla cildin yaşlanma süresi azalır cilt daha taze ve yenilenmiş bir görünüm kazanır. Green peel her cilt tipinde rahatlıkla uygulanan bir metottur. Almanya başta olmak üzere Fransa, İngiltere Japonya gibi dünyanın birçok ülkesinde başarı ile uygulanmaktadır.

 Green peel hangi durumlarda uygulanır?

 • Akne İzi (Akne Skarı)
 • Hiperpigmentasyon
 • Çatlaklar ve Selülit
 • Yara İzleri
 • Yaşlanmaya Meyilli Ciltler
 • Soluk ve Geniş Gözenekli Ciltler
 • Yağlanmaya Meyilli Akneli Ciltler

Green peeling‘in cilt üzerindeki etkileri nelerdir?

Kan dolaşımın hızlanmasıyla birlikte ciltte daha fazla oksijenlenme sağlanır ve cilde daha fazla besleyici aktif madde ulaşır. Kolejen uyarımıyla birlikte cilt yapısında ve renginde düzelme, kırışıklıklarda ise büyük oranda azalma sağlanır. Peeling (soyulma) etkisi; üst derideki keratin tabaka çözülür, cilt ölü hücrelerden arındırılır. Komedolitik etki; yağ salgısının azaltılması ile birlikte akneli ciltlerdeki keratin tabaka ve komedon oluşumu eğilimi azalır. Kapalı komedonlar açılır, rahat sekresyon sonucu yeni, mevcut komedonlarda bir miktar iyileşme görülür.

Green peel hangi durumlarda kullanılmaz?

Alerjik, hassas, ince ve kuru ciltlerde, rosaceaya ve rosaceaya benzer hastalıklarda, gebelik döneminde, aktif akneli ve tüm enfeksiyonlu ciltlerde uygun görülmez.

Green peel hangi durumlarda kullanılmaz?

Botoks ve mezoterapi sonrası yapılabilir, aktif aknesi olanların tıbbi tedavisi ile birlikte komedon temizliği yapıldıktan sonra yapılabilir, bitkisel ürünlere alerjisi olan kişilerin küçük bir yerinde test edildikten sonra kullanılabilir, estetik ameliyatlardan 1 hafta önce yapılabilir.

Green peel’in tahmini seans aralıkları nedir?

Akne izleri için 5-8 seans, antiaging için (50-60 yaş) 4-7 seans ,yeni oluşmuş çatlaklar için 2-3 seans.

Green peel’in tahmini seans aralıkları nedir?

Kür şeklinde uygulanacaksa eğer 1 ay aralıklarla, ciltte tazelik, yenileme için uygulanacaksa eğer 6 ayda bir uygulanmalıdır.

HydraFacial Cilt Bakımı

Cildiniz zaman içinde sağlığını yitirmeye, parlaklığını kaybetmeye başlar. Oysa cildimiz bizim en değerli varlığımızdır. Güzel bir cilt demek ise sağlıklı bir cilt demek anlamına geliyor. Sağlıklı bir cilt için ise cildin beslenmesi, onarılması ve hasarlardan korunması gerekiyor.

Hydrafacial uygulaması zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildinizin kaybettiği formunu geri kazandırırken, nem, vitamin ve mineral desteği sağlamayı amaçlıyor. Cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulamanın bir diğer avantajı ise aynı zamanda ince çizgiler, güneş lekelerini ve aşırı yağlanma üzerinde de etkili olması. Gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmasının yanı sıra akne tedavisi için de kullanılıyor.

Nasıl uygulanıyor?

Dermabrazyon yöntemi ile cildi derinlemesine temizleme, besleme, nemlendirme, yenileme, soyma, antioksidan koruma ve akne tedavisinin kombine edildiği bu sistem, tüm dünyada kullanılmaktadır ve alanında FDA onayına sahiptir.
HydraFacial MD sistemi (Vortex) isimli özel bir teknolojiye sahip başlıkla çalışıyor. Basınçla püskürtme yapan bu başlık ile cilt derinlemesine temizleniyor, ölü hücrelerden, siyah noktalardan ve aşırı yağdan arındırılıyor ve ciltte mikro düzeyde soyma işlemi yapılıyor. Böylece tıkalı gözenekler açılmış oluyor. Daha sonraki aşamada ise açılmış gözeneklerden yine Vortex teknolojisi ile antioksidan, hyaluronik asit ve peptid içeren solüsyonlar verilerek cildin nemlenmesi ve beslenmesi sağlanıyor.
Ciltteki lekelenmeler ve ince kırışıklıklar içinse ayrıca özel serumlar uygulanarak tedavi sağlanıyor.

Hangi mevsim uygulanıyor?

Bu uygulamanın bir diğer özelliğide kullanılan solüsyonların özelliklerine göre her mevsimde cildin ihtiyacına göre uygulama yapılabilir olmasıdır.

Bu uygulama kimlere yapılabilir?

Hydrafacial her cilt tipine yapılabiliyor özellikle hassas ciltlerde uygun vakum ve uygun solüsyonlarla uygulama yapılabilmektedir. Cildin cansız ve sağlıksız görünümünü ortadan kaldırarak oluşmaya başlayan ufak kırışıklıkları, matlığı, kapanan gözeneklerin açılmasını, siyah noktaların giderilmesini ideal bir şekilde tedavi etme imkanı sağlamaktadır.Özellikle yirmili yaşlardan sonra uygulanabilen hydrafacial tedavisi her yaş grubuna rahatlıkla uygulanabilmektedir

Uygulama süresi nedir ?

Uzmanlar, uygulamayı yaklaşık 4-6 seans yaptırmanızı öneriyor. Bir uygulamanın süresi 30 dakika ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmiyor. Tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.

Öncesinde ve sonrasında neler yapılmalı ?

Hydrafacial uygulamasından önce makyajsız gelmenizi tavsiye ediyoruz, uygulama sonrasında ise işlemden hemen sonra yüzünüzü yıkamamanizi ve makyaj yapmamanizi tavsiye ediyoruz, çünkü yapılan uygulama sonrası cildin nefes alması, en iyi sonucun ortaya çıkması için çok önemlidir.

Led Maske Nedir ?

Dünden daha çok fiziksel görünüme önem veriyoruz. Bu nedenle de, çeşitli güzellik uygulamalarıyla stresten veya kalitesiz yaşam alışkanlıklarından ciltte meydana gelen birçok olumsuz duruma yönelik çözüm arıyoruz. Çözüm yöntemlerinden birisi de, daha genç ve pürüzsüz cilde sahip olmak için tercih edilen led maskedir. Bir anti-aging uygulaması olan led maske, ciltte meydana gelen birçok soruna yönelik başarılı olarak uygulanıyor.

Led maske uygulaması güvenli mi? Kimlere uygulanamaz?

İnsan sağlığı açısından hiçbir yan etkisinin söz konusu olmadığı led maskelerinin klinik çalışmaları sırasında herhangi bir radyasyon etkisinin olmadığı ortaya çıkarıldı. Her yaş grubu için tercih edilebilecek led maske tedavisi, sadece epilepsi hastalarına uygulanmıyor.

Led maske tedavisinin kullanıldığı alanlar nelerdir?

Led maske seansları haftada iki kez yapılıyor ve her seans ortalama 20 dakika sürüyor. İlk seansların ardından bile gözle görülebilecek değişiklikleri ortaya çıkaran led maskesi, şu alanlar için uygulanıyor.

 • En çok görülen cilt problemlerinden birisi sivilce ve aknelerdir. Led maske sayesinde kronik sorun haline gelen sivilce ve aknelerden kurutulmak mümkündür.
 • İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan kırışıklıklar rahatsızlık verebilir. Bunların çözümü için de led maske uygulamasından yararlanılıyor.
 • Yine ilerleyen yaşlarda ciltte medyana gelen yaşlılık lekeleri led maske ile ortadan kaldırılıyor.
 • Cilt üzerinde kırmızı yara olarak ortaya çıkan ve sıklıkla dökülen sedef hastalığına çözüm olarak da led maskesi uygulanıyor.
 • Ciltte meydana gelen aşırı ödem ve şişkinlik belirtilerinde de led maske kullanılabiliyor.
 • Kan dolaşımını hızlandırmak suretiyle cildi daha canlı ve pürüzsüz hale getirmek için de led maske önemli bir uygulama olarak sunuluyor.