Kuaför

Microblading ( 3D Kıl Tekniği )

Microblading 3D Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

Microblading 3D Kıl Tekniği ile gerçek kaşınızdan ayırt edilemeyecek kadar düzgün, doğal ve dolgun kaşlara sahip olabilirsiniz. Hem de 1 saat gibi kısa bir sürede. Microblading, mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenmesidir. Kullanılan ürünler özellikle yüz için üretildiğinden herhangi bir alerjik durumun oluşmasına izin vermez. Yüzde 100 organik ve doğaldır. Bu sebeple işlem sonrasında karşılaşacağınız görüntü doğallık ve mükemmelliğin bir yansıması olacaktır.

Cildiniz, kaşınız ve saçınıza göre en uygun rengin kullanılması, işlem sonrası mutluluğun anahtarı. Ayrıca ne istediğinizi anlayan ve sizin beklentilerinize uygun ama sizi doğru bir şekilde yönlendirecek emin ellere teslim olmanız oldukça önemli. Mutlu olmak ve daha iyi görünmek için kendinizi her zaman usta ellere teslim etmelisiniz.

Dünya kadınlarının tercih sırasında ilk sırada gelen Microblading 3D Kıl Tekniği ile 2-3 sene boyunca kaşlarınızla ilgili tek bir sıkıntı yaşamazsınız. İşlemin kalıcılığını belirleyen ana unsur cilt tipinizdir.
Microblading 3 D Kıl Tekniği ile yapılan kaşlarınızı dövme ile bir tutmayın. Dövme çok daha kalıcı bir işlemken Microblading yönteminde kullanılan boyalar organiktir ve yarı kalıcıdır.

Nasıl Yapılır?

Microblading 3D Kıl tekniği ile kaş yapımı, tek kullanımlık hijyenik iğnelerle var olan kaşların arasına ince kıl çizimleri yaparak organik boyaların yerleştirilmesidir. Cildin bir kat altına uygulanmaktadır. Ömürlük değil ama uzun süre kalıcıdır. Mikro, steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına işlenerek yapılır.

Microblading 3D Kıl Tekniğinde Nelere Dikkat Edilmeli

Unutmayın ki bu işlem dövme kadar kalıcı olmasa da uzun süreli bir uygulamadır.
İşlemin başarısını belirleyen ana unsur uzmanın deneyimi ve profesyonelliğidir.
Doğallık için uygulanacak boyanın seçimi önemlidir.
Herhangi bir alerjik durum yaşanmaması için kaliteli ve organik ürünlerin kullanılması gereklidir.

OMBRE

Ombre saç tanımı ana hatlarıyla dipten başlayarak üst kısımların koyu, uçlara doğru ise açık renklerin kullanıldığı ve bu işlemin, kullanılan özel bir teknik sayesinde son derece doğal bir görünüm verilerek yapıldığı saç boyama stilidir

BALYAJ

Balyaj istenilen renkte, istenilen kalınlıkta, istenilen miktarda tıpkı röflede olduğu gibi saçın aralarına yapılabilir. Ya da saçın uç kısımlarına yapılabilir.
Belirli bir ölçü, nizami çalışma gerektirmeyen bu işlem daha doğal veya daha çok saça ışıltı kazandırmak adına krepelenmiş tutamlar halinde de yapılabilir.
Krepe ile uygulanan balyaj işlemine de krepe balyaj denir. Krepe balyaj yöntemi en çok kullanılan balyaj yöntemidir. Bahsettiğimiz üzere daha doğal duruyor olması bayanların ilgisini daha çok çekmektedir.
Daha kalın parçalar halinde, saçın dibinden ucuna ve uçlarına karışık bir biçimde yapılması işlemine de papatya balyaj denir.
Papatya balyaj için kullanılan bir aparat, kişinin başına geçirilerek saçlar tepeden her yöne eşit dağılacak şekilde taranır. Aparatımızın üstünde kalan saçlar isteğe bağlı şekilde boyanır.

RÖFLE

Saçın aralarının saç renginden 5-6 ton daha açık renge boyanması işlemine röfle denir.
Röfle ince ve sık olarak saça uygulanır.
Ancak günümüzde bu işlem daha çok kişinin isteğine göre yapılır.
Gerçek şudur ki röfle, gölge, balyaj gibi işlemler bayanların aklının karışmasına sebep olur.
Bu yüzden, yapılan röfle balyaj kalınlığında da istenilebilir. Bu tamamen kişinin zevk ve isteği doğrultusunda olur.

Perma

Perma, saça bigudi ile şekil verilen bir işlemdir. Eskiden perma sarıldıktan sonra, makine ile en az 1 saat saçta beklemek zorundaydı. Saçı makine ile kurutuyor, saça bone koyulması gerekiyordu. Günümüzde çıkan ilaçlar sayesinde perma daha pratik hale geldi. Şu anda bu işlem en fazla 45 dakika içinde tamamlanıyor.

Daha öncesinde perma ile yalnızca kıvırcık bir saç elde edilebiliyordu. Günümüzde ise perma fön tutsun diye, maşa yapılırken daha kalıcı olsun diye tercih edebiliyor. Perma sayesinde fönün ve kırık maşanın ömrü uzuyor.

Perma her kadının rahatlıkla yaptırabileceği bir işlem. Tabii ki bu işlemi yaptırırken mutlaka profesyonel bir kişiden, kuaförünüzden yardım almanız gerekir.

SAÇ BAKIMLARI

Keratin Bakımı Nedir?
Fönlettiğimiz, ya da maşalattırdığımız saçlarımız, bir zaman sonra yıpranır; ve yapı taşı olan keratini kaybetmeye başlar. Saçların yıpranması; ve keratinini kaybetmesi dolayısı ile, saç tellerimiz incelir, saç rengimiz soluk görünür, saçlarımız birbirine dolaşır… Öyle ki, saçlarımızı yıkayıp sonrasında da taramak, kelimenin tam anlamı ile bir işkence halini alır. Keratin bakımında bu nedenle, saçın yapı taşı olan, ve yıpranma dolayısı ile kaybedilen keratin saça yüklenir.

Keratin Bakımının Faydaları Nelerdir? Keratin Bakımı Ne İşe Yarar?

Saçlarımız, en çok 1 saat içerisinde uygulanan keratin bakımı ile daha dolgun hale gelir; ve daha parlak görünüme kavuşur. Pürüzsüz bir hal alan saçlarınız, keratin bakımı yapılan ürün etkili, ve uygulamayı yapan kişi alanının uzmanı ise, fönlü gibi dahi görünebilir. Keratin bakımının faydaları arasında yer alan bir diğer detayın da, saçların elektriklenmesini önlemek olduğunu belirtmeliyiz.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? İşlem Ne Kadar Sürer? Keratin Bakımı Etkisini Ne Zaman Kaybeder?

Evde kendinizin de uygulayabileceği keratin bakımını, güvendiğiniz kuaförünüze yaptırmanız daha mantıklı olmakla birlikte, saçınız ilk olarak, kullanılan ürünün şampuanı ile güzelce yıkanır. Bir süre şampuan ile bekletilen saçlar, sonrasında durulanır, ve ıslak saça, keratin yüklemesi yapılır. Ardondan saçlar kurutulur, ve bunun için geliştirilmiş makinede, ısı etkisine maruz kalarak ortalama 20 dakika bekletilir. Evde uygulama yapacak olanlar bunu saç kurutma makinesi ile de gerçekleştirebilirler. Belirtilen sürenin sonunda ise, saçlara fön çekilerek kişi kuaförden uğurlanır…

Keratin uygulaması yapıldıktan sonra, 2 – 3 gün boyunca saçlar yıkanmaz. Bunun nedeni, keratin yüklemesinde kullanılan ürünün etkisinin saçta daha uzun süre kalmasından ibarettir. Saçların yıkanmadığı bu zaman zarfında, kişi yapabiliyorsa, evde saçına her gün fön çekebilir, ya da saç kurutma makinesi ile saçlarına ısı uygulayabilir. Ya da kuaförüne giderek fön çektirebilir. 3 günün sonrasında da zaten saç rahatlıkla, ancak kaliteli saç bakım ürünleri ile yıkanır.

Keratin bakımının etkisi ortalama 1.5 – 2 ay sürmektedir. Sonrasında uygulamanın yeniden tekrarlanması gerekir. Bir kaç tekrardan sonra ise, keratin bakımının etkisi daha uzun süreli olabilmektedir.

Keratin Bakımının Etkisi:

Keratin yüklemesi aslında, saça vitamin gibi bir keratin verilmesi anlamını taşımıyor. Saç, keratin bakımında yüklenen keratini emmiyor. Keratin saça, film gibi sarılıyor aslında, ve bu nedenle incelen saç telleri kalınlaşıyor; ve pürüzsüz bir hal alıyor. Keratinin etkisini kaybetmesi sonucunda, keratin bakımının etkisi de bu nedenle bitiyor.
Bu nedenle uygulamanın yeniden tekrarlanması gerekiyor. Bu noktada, sülfatsız şampuan kullanılması, keratin bakımının etkisinin daha uzun süreli olmasını olanaklı hale getiriyor…

MANİKÜR-PEDİKÜR

Bakımlı el ve ayaklar. Kadınlar için güzel görünmek ve bakımlı olmak büyük önem taşır; çünkü her kadın kendini özel hissetmek; herkesi etkileyecek bakışlarla; bakımlı, kadife gibi yumuşacık el ve ayaklara kavuşmak ister.

Manikür: elleri ve tırnakları temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derinin düzeltilmesi ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.

Pedikür; Pedikür de tıpkı manikür gibi ayak ve ayak tırnaklarını temiz ve bakımlı göstermek için yapılır. Temizleme, tırnaklara şekil verme, ayak masajı, ölü derinin düzeltilmesi ayrıca topukları ponza yardımıyla temizleme, batık ve nasır problemi varsa hijyenik bir şekilde alınması ve oje sürülmesi aşamalarını içerir.
Günlük hayatta özellikle ellerimiz iletişim esnasında en önemli unsurlardan biridir. Her türlü dış etkene maruz kalan ellerimizin itinalı bir bakıma ve düzenli manikür işlemine ihtiyacı vardır. Tırnak bakımı temizliğin de önemli bir parçasıdır. Sağlıklı ve güzel tırnaklara kavuşmak doğru koşullarda yapılan manikür ve pedikür ile mümkündür. Zarif düzgün bakımlı el ve ayaklar için haftada bir gün manikür & pedikür ile bakım ideal olup, arada besleyici yumuşatıcı ve kırılmalara karşı güçlendirici ürünlerle bu uygulama desteklenmelidir. Kusursuz bir rahatlama için bir de ayak peelingi yaptırmalısınız,

Peeling : ayaklarınızdaki tüm ölü derileri temizler ve kalınlaşan topuklarınızı pamuk gibi yumuşatır. Aynı zamanda da ayaklarınızdaki kan dolaşımını arttırır.

Protez Tırnak

Eger tırnak uzatamıyorsanız, ya da tırnak yeme probleminiz varsa, protez tırnak uygulamasi sayesinde, ayda bir bakım yaptırarak, hayat boyu uzun tırnaklara sahip olabilir ve bu alışkanlıktan da böylece kurtulabilirsiniz.

Protez Tırnak kullanım süresi ne kadardır?

Düzenli olarak aylık bakımları yapıldığı sürece Protez Tırnağın kullanım süresi sınırsızdır.

Protez Tırnak kullanımı kolay mıdır?

 • Takma tırnakta hissedilen yabancılık hissi Protez Tırnak uygulamalarında kesinlikle hissedilmez.
 • Protez Tırnak kendi tırnağınız gibi sizinle bütünleşir, doğal görünümü sayesinde asla doğal tırnaktan ayırt edilmez.
 • Uygulanan oje doğal tırnaktakine oranla çok daha uzun süre kullanılır.
 • Protez Tırnak istenildiği zaman teknisyenlerimiz tarafından özel solüsyonlar ile kolaylıkla çıkartabilir.
 • Protez Tırnak Boyu istenilen şekilde ayarlanabilir.
 • İlk uygulama ortalama 1 saat sürmektedir, profesyonel tırnak teknisyenlerimiz tarafından, T.C Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler ile en sağlıklı koşullarda hizmet verilmektedir.
 • Akrilik veya Jel uygulamalarına tırnağın yapısına uzman teknisyenlerimiz tarafından, göre karar verilir.
 • Protez Tırnak kullanıcılarının mutlaka asetonsuz oje çıkartıcısı kullanması gerekir, asit içeren kimyasallar kullanıldığından (ör: deterjan) eldiven kullanması tavsiye edilir.
 • Protez Tırnak, sıcak sudan, deniz suyundan, havuz klorundan, sabun ve şampuandan etkilenmemektedir.

Kaş, Bıyık, Kirpik ve Kaş Şekillendirme

İPEK KİRPİK

İpek Kirpik uygulaması ile kirpiklerinizi 6 hafta ila 3 ay arasında daha uzun,dolgun ve kıvrık olmasını sağlayabilirsiniz. İpek kirpik uygulamasında kullanılan malzemelerin kalitesi önemlidir. .İpek kirpik son 5 yıldır bütün dünyada Hollywood yıldızları başta olmak üzere bakımlı ve güzelliğine düşkün kadınlar tarafından güzelliği tamamlayıcı bir unsur olan kirpiklerimizin daha uzun ve dolgun gözükmesi için baş vurduğumuz kirpik uzatma yöntemlerinden birisidir.
Güzelliğin br ayrıntısı olan kirpik kişinin yüzüne göre nasıl yapılmalı, kirpik uzunluğu nasıl ve yapılacak olan ipek kirpik yoğunluğu nasıl seçilmeli? En doğru ve estetik ipek kirpik uygulamalarını uzmanına danışmadan yaptırmayın.

KİRPİK LİFTİNG

Kirpik lifting nasıl yapılıyor?

Bu uygulama yapılırken kullanılan malzemelerin hepsi doğaldır. İnsan sağlığı açısından oldukça önemli gözler için kimyasal içerikli hiçbir madde kullanılmadan uygulama yapılıyor. Uygulama sırasında, kişinin kendi kirpikleri kıvrılarak, hedeflenilen canlı bakış ve dolgun göz hattı elde edilmeye çalışılıyor. Bu işlem esnasında kirpikleri beslemek için karatın kullanılıyor. Ancak kirpik perması uygulamasında tercih edilen ve kirpiklerin kıvrık olmasını sağlayan bigudiye yer verilmiyor. Kirpiklerin kıvrık olmasını sağlayacak patch adında silikonlar uygulanıyor. Bu silikonlar sayesinde uygulama sonrasında 2-3 ay dolgun göz hatları korunuyor.

Uygulama esnasında herhangi bir kirpik dökülmesi veya kirpik alma gibi işlemler söz konusu olmuyor. Aksine, daha fazla kirpik elde edilebilmesi için vitamin ve yukarıda belirttiğimiz gibi karatın uygulaması yapılıyor. Bu uygulama sayesinde seyrek ve kirpiği az olanlar için daha fazla kirpik elde edilebiliyor. Kirpik lifting yaklaşık olarak 45 dakika sürüyor.

Neden kirpik lifting uygulaması yaptırmalısınız?

Öncelikli sebepleriniz arasında seyrek ve zayıf olan kirpik yapınızdan kurtulmak yer alabilir. Ancak bununla beraber dolgun bakışlara sahip olmak ve canlı bir göz hattı için de tercih edebilirsiniz. Güzellikle ilgili kaygılar kirpik lifting uygulamasının tercih edilmesinde önemli bir nedeni teşkil ediyor. Özel toplantılarda dikkat çekmek, bakışlarınızla karşıdakini büyülemek ve hatta güzel göz renginizi daha da belirgin ve dikkat çekici hale getirmek için kirpik lifting uygulaması ideal bir yöntemi ifade ediyor.

Son olarak şunları ifade edelim. Bu yöntemin gözler için hiçbir zararı yoktur. Uygulama sırasında kimyasal makyaj malzemelerinden kaçınılması ve sadece kirpik kök hücrelerini besleyici vitaminlerin kullanılması göz sağlığını tehdit edici bir unsurun söz konusu olmamasının önemli sebepleri arasında yer alıyor. Ancak uygulama yapılacak güzellik merkezini doğru seçmek de, göz sağlığının korunması açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Kirpik lifting kişinin kirpiklerini daha dolgun ve uzun gösteren bir uygulamadır. Bu işlemde herhangi kimyasal bir madde kullanılmamaktadır. Böylece göze veya kirpiğe herhangi bir zararı olmaz. Kirpik liftingi ayrıca “Kirpik Perması” olarak da bilinmektedir.

Kirpik liftingi uygulaması kişinin kirpiklerine besleyici vitaminler ve keratin yüklemesi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla kirpiklerin sağlıklı ve daha uzun olması sağlanır.

Kirpik liftingi uygulaması maksimum 1 saatte tamamlanmaktadır. Uzun süreli etki gösteren bu işlem ortalama 3 aya kadar kalıcıdır. İlk uygulamadan yaklaşık 1,5-2 ay kadar sonra uygulandığı takdirde kalıcılık bakımından daha etkili olmaktadır.

Kirpik permasını profesyonel kişiler aracılığıyla dileyen herkes yaptırabilmektedir. Hatta seyrek ve az kirpiği olanlar da bu işlemi yaptırabilir. Böylelikle daha sağlıklı kirpiklere sahip olunabilmektedir.

Herhangi bir yan etkisi olmayan işlemin uygulanmasından sonra, kirpiklere uygulanan keratinden dolayı kısa bir süre yapışkanlık oluşması söz konusu olabilir. Bu durum geçici olduğundan herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir.

KAŞ, BIYIK, KAŞ ŞEKİLLENDİRME

Kaşlar, yıllardır kadınların güzellik rutininin bir parçası. Son derece belirgin, koyu renkte, kalın ve gür kaşlar moda olduğundan beri, güzellik anlayışımız da o yönde gelişti. Eğer doğallıktan yanaysan ve ‘less is more’ felsefesini benimsiyorsan, kaş bakımı senin için çok daha önemli. Kaşlarını şekillendirmeyi profesyonellere bırakmayı tercih etsen bile, bir sonraki randevuya kadar geçen zamanda kaşlarınla ilgilenmen gerekiyor.

Kaşlarını profesyonel birinin şekillendirmesine izin vermeyi tercih etmelisin. Böylece kaşlarının ne şekil alacağı hakkında bir fikrin olur. Muhtemelen tekrar uzaması iki ya da dört hafta gibi bir süreyi kapsayacak. Daha sonrası biraz da senin yapına bağlı.

İhtiyacın olan malzemeler:

Kaş tarama fırçası, makas, cımbız ve kaş kalemi.

 • Kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara.İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan kırışıklıklar rahatsızlık verebilir.
 • Makasla uzamış olan tüyleri kes. Dikkatli ol. Kesildikten sonra kıllar hızlıca uzar. İhtiyaç duyduğunda bu işlemi tekrar et.
 • Kaş fırçasıyla kaşlarını aşağıya doğru tara. Fark edilir uzunluktaki kısımları kes. Çok fazla kısa kesmemeye dikkat et.
 • Cımbızı kullanarak kaş kemiğinin altındaki fazla tüyleri temizle. İşlemi kolaylaştırmak için, kılları uzama yönüne doğru çek.
 • İki kaşının arasındaki fazla tüyleri cımbızla temizle.
 • Kaş kavisinin üstünde fazla gördüğün tüyleri cımbızla al. Uygulamayı yavaş yavaş yapmaya çalış.
 • Şakaklarındaki tüyleri cımbızla al.
 • Kaş kalemini kullanarak kaşlarındaki boşlukları doldur.
 • Kaş kemiğine aydınlatıcı bir far uygula

MAKYAJ

Kalıcı Makyaj Nedir?

Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

Kalıcı makyajda mikro-pigmentler doğal ve su bazlı olduğundan renkler daha mattır ve istediğimiz rengi kolayca elde edebiliriz. Kaş, göz ve dudak kontürlerini belirgin hale getirme tekniği kişiye özel bir bütünlük içinde uygulanır. Kaşlar, gözler ve dudaklar ayrıca yara izleri, cilt lekeleri ve kusurlarını kapatmak isteyen herkes mikro-pigmentasyon metoduyla eşsiz bir güzellik kazanır.

Kalıcı makyajın ciltte kalış süresi kişiye bağlıdır. UVB ışınları kalıcı makyajın ömrünü azaltır.Kalıcılığı 3-5 yıl arasında değişebilir. Kalıcı makyaj uygulaması yapılan cihazın profesyonel olması çok önemlidir. Cihazın teknik özellikleri yapılan kontürün sonucunu ve dayanıklılığını büyük ölçüde etkiler.
Kalıcı makyaj önemli bir rahatsızlığı olmayan her kişiye uygulanabilir. Şeker hastalarına , HIV virüsü taşıyanlara ve hemofili hastalarına uygulanması kesinlikle sakıncalıdır.

Her duruma, ortama göre farklılık gösteren makyaj, kadınların değişiklik arayışına girdiği bir bakım türüdür. Birkaç yıldır kadınların farklı makyaj çeşitlerine duyduğu merak ve ilgi oldukça artış gösterirken aynı zamanda gösterilmesi gerekilen zahmette bu doğrultuda artmaktadır. Son dönemlerde oldukça rağbet gören porselen makyaj bugün sizlere anlatacağımız makalemizin konusu olacaktır.

Porselen Makyaj

Her duruma, ortama göre farklılık gösteren makyaj, kadınların değişiklik arayışına girdiği bir bakım türüdür. Birkaç yıldır kadınların farklı makyaj çeşitlerine duyduğu merak ve ilgi oldukça artış gösterirken aynı zamanda gösterilmesi gerekilen zahmette bu doğrultuda artmaktadır.

Hayatınızda belki sayılır derecede yapacağınız bu makyaj türü için kullandığınız malzemeler, makyajın doğru bir şekilde yapılması için çok önemlidir. Porselen makyaj uygulamasını profesyonel ellere teslim etmekte fayda vardır!

Her makyaj çeşidi için önemli bir malzeme bulunmaktadır. Porselen makyaj için de en önemli malzeme tabii ki yüzünüz için kullanacağınız sir ağdadır. Ayrıntılara oldukça dikkat edilen bu makyaj türünde yüzünüzde tek bir tüy dahi olmaması gerekir. Porselen makyaj için yüzün kusursuz olması gereklidir ve bu nedenle yüzde herhangi bir pütür oluşmaması için sir ağda ile tüyler tamamen alınmalıdır. Aksi takdirde bu pütür ve oluşan hava boşlukları makyajın daha kolay bir şekilde bozulmasına sebep olacaktır. Eğer porselen makyaj yapmak istiyorsanız kullandığınız sir ağda ile özellikle bıyık bölgesi ve yanaklardaki tüyleri yok etmelisiniz.

Depilasyon

Depilasyon Nedir ve Nasıl Yapılır

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan ağda cımbız gibi klasik yöntemlerin epilasyona uyarlanmış haline iğneli ya da lazer epilasyon denir. Yalnızca deri üzerinden kıl köküne dokunulmadan kıl ve tüylerin temizlenmesine depilasyon denir. Depilasyon basit tabirle ağda ya da cımbız gibi klasik yöntemlerin epilasyon aleti ile uygulanmasıdır.

Kısa süreli depilasyon yöntemleri

Depilasyonda kısa süreli yöntemler Traş, jilet, tüy dökücü kremler ve losyonlar kullanılarak yapılan tüy yok etme yöntemleridir. Bu tip yöntemlerde kıl kökleri alınmadığı için tüyler 2-3 gün sonra tekrar uzar ve yeniden işlem yapmanız gerekir. Kısa süreli depilasyonun en büyük dezavantajı zaman kaybıdır. Avantajı ise acısız olmalarıdır. Bu yöntemde tüy dökücü kremler kökleri yoketmez yüzeyece uygulanan krem bekletildikten sonra spatulası ile sıyrılarak atılır bu yöntem kısa sürelidir. Ayrıca jilet kullanılarak tüy almada cilde zarar verebilirsiniz.

Depilasyonda uzun süreli yöntemler

Uzun süre tüysüz bir cilt istiyorum diyenler acılı da olsa uzun süreli depilasyon yöntemlerini tercih edebilirler. Uzun süreli yöntemde en sık kullanılan yöntem ağdadır. Ayrıca iplik ve cımbız uzun süreli depilasyon yöntemleri arasındadır. Ilık ağda (Şeker Ağda), sir ağda, iplik, cımbız ile yapılan işlemlerdir. Bu yöntemlerde kıllar kökü ile alındığı için daha uzun süreli işlemlerdir.

Depilasyon (Ağda) yöntemlerinde en uzun süreli yöntem sir ağda işlemidir, sir ağda çam ağaçlarından elde edilen reçineden yapılan bir ağdadır ve şeker içermediği için kıl köklerini beslemez, profesyonellerce güzellik salonlarında uygulanır. Kendi salonumuzda depilasyon tercihimiz sir ağdadır.