Solaryum

COLLAGEN (KOLAJEN) nedir ?

Collagen (Kolajen) Cildin yaşlanmasını durduran, kırışıklıkları gideren, sacları ve tırnakları güçlendiren doğal bir aminoasittir.

Collagen insan vücudunda cilt, sac, tırnak ve eklem kıkırdak dokusu proteinlerinin % 80′ ini oluşturan ve yüksek miktarda amino asit iceren bir protein maddesidir. Kolajen birbiri üzerine sarılmış 3 zincirden meydana gelir. Herbir zincir 1400 amino asit uzunluğundadır. 3 aminoasidin tekrarlanması ile dengeli bir yapı oluşur. 3. amino asit gliserindir ve icerde kalır. Dışarıda ise proline ve hidroksiproline bulunur.

Vücudumuzdaki tüm proteinlerin 1/4′ ü kolajendir. Kolajen moleküler telleri şekillendirerek tendonları ve boşlukları güclendiren, cildin ve ic organların esnekliğini sağlayan ana yapısal proteindir.Kemikler ve dişler de kolajene eklenen mineral kristalleri ile oluşmuştur. Kolajen Vücudumuzun yapısını oluşturur. Yumuşak dokuları destekleyerek iskelet ile buluşmalarını sağlar. Vücutta bu derece önemli fonksiyonlar oluşturmasına karşın cok basit bir proteindir.

Taze ve sağlıklı kolajen cildinize, vücudumuzun dış tehditlere karşı korunmasında ve genc güzel görünmemizde yardımcı olur. Ancak Kolajen bazen cok kolaylıkla zarar görür.

Bilimadamları Kolajendeki azalmanın ciltte gözle görülür kuruluk, kırışıklık ve donukluk yarattığını buldular. Yıllar gecerken, cildimiz güneşin etkisi (Foto Yaşlanma ya da Photoaging olarak tanımlanıyor.) ile yaşlanıyor. Aslında cildin yaşlanmasında Foto Yaşlanma’nın payı hemen hemen %90 olarak belirlenmiştir.

Cildin En Üst tabakası “Epidermis” olarak bilinir. Epidermis cildin bütünlüğünü sağlayan 3 tabakadan oluşur. Kolajen Foto Yaşlanma sonucu tükenirken, Epidermis dokusu da canlılığını kaybeder. 3 Tabaka birden sarkmaya ve catlamaya başlar ve cöker.

Ciltteki kırışıklıklar, sac ve tırnaktaki yıpranmalar, eklemlerdeki zayıflamalar vücuttaki doğal Kolajen miktarı ve  hyaluronik asit miktarı azaldığında, yani yaşlanmaya başladığımızda ortaya cıkar. Bu sebeple yaşlandıkca azalan bu proteinin gıda yoluyla alınması cok önemlidir. Kolajen bu acığı kapatmak icin kullanabileceğiniz bir besindir.

Kırışıklık ve cizgilerdeki düzelmenin yanısıra Kolajen saclar ve tırnak icin de hayati bir protein besin kaynağıdır. Estetik cerrahisinin giderek yaygnlaştığı günümüzde, Kolajenin gıda yoluyla alınması bu alana gücl bir destek olmuştur. Kolajen takviyesi estetik ve güzellik icin gercekleştirilen Kolajen enjeksiyonları ve maskeleri gibi uygulamaların gercekci bir dahili kullanım sekli olarak cildi doğal yoldan doldurup sıkılaştırarak yüz hatlarını belirginleştiren ve doğal bir estetik sağlayan besin takviyesidir.

COLLAGEN (KOLAJEN) RED LIGHT IN YARARLARI

  • Yaşlanmaya karşı gözle görülür etki (Anti-Aging)
  • Özellikle Göz, Boyun Ağız ve Dudak Cevresindeki kırışıklıklarda azalma
  • Cildin Elastikiyetinin Gelişmesi, Cildin desteklenmesi, Sıkılaşma
  • Cilteki Kolajenin yenilenmesi, Liflerin Elastikiyet Kazanması
  • Cildin Oksijenasyonunun ve detoksifikasyonunun gercekleşmesi
  • Cilt Metabolizmasının harekete gecmesi
  • Cilt sağlığının Artması
  • Yan Etki ,Yanma ve Acı Olmaması
  • Akne Tedavisi
  • Leke Tedavisi

COLLAGEN (KOLAJEN) RED LIGHT’ IN GENCLEŞTİRME ETKİSİ

Yaşlanma süreci 2 temel faktör ile beraber daha da ilerler. Cildin yaşlanması , Ciltteki metabolizmanın yavaşlaması… Bu unsurlar, fibroblast hücrelerdeki hücre enerjisini gücsüzleştirir, Kolajen üremesini ve cildin elastikiyetini azaltır. Dahası vücudun fibrobalst hücreler icin ürettiği gerekli besinleri azaltır. Cildin elastin ve Kolajen üretiminin düşmesi sonucu, ciltte cizgiler ve görünümde zayıflıklar oluşur.
Cilt iyi görünümünü kaybeder. Hassas Kolajen Red Light lambaları, cildin Kolajen ve Elastin lif üretimine başlamasını sağlar. Bu Foto-Bio Stimülasyonu kırışıklıklarda gözle görülür bir etki bırakır ve Cildin metabolizmasının canlanmasını sağlar. Böylece cizgilerin azalması ile cilt sıkılaşır ve daha esnek olur. Bu sayede daha taze ve Işık sacan bir görünüm elde edersiniz.

COLLAGEN (KOLAJEN) RED LIGHT’IN CİLT YENİLEYİCİ ETKİSİ

Collagen (Kolajen) Red Light Lambaları ile cilt yenilemek bir hayal olmaktan cıkıyor. Gecmişte yapılan uzun araştırmalar gösterdi ki ; Kolajen ürünü 633nnm’lik Kırmızı Işık dalgaları ile uyarılabilir. Bu Kırmızı Işık dalgaları derinin 8-10mm derinliğine nüfuz eder. 633nnm Kırmızı Işık kaynağı hücrenin mitokondri tarafından emilerek hücre ici enerji transferini uyarır. Bu sayede yeni Kolajen Proteinleri oluşur. Laboratuar calışmaları sonucunda bu ışık kaynağının Kolajen Proteinini %150-200 büyüttüğü tespit edilmiştir.

Kolajen (Collagen) Red Light Kırmızı Işık Dalgaları cildin Kolajen üretimini destekler, cilt yapısının dayanıklılığı icin cildin esnek ve enzimatik olmasını sağlar.

Kolajen… Bu Protein cildin nemli, sıkı ve elastik görünmesi ve tabi ki hücrelerin yenilenmesi ile görevlidir. Kişi yaşamı süresince ciltteki kolajen etkisini zamanla kaybeder. Araştırmalar da cildin yaşlanma sürecindeki ana maddenin Kolajen Bağ Dokusu olduğunu göstermiştir. Netice itibarı ile ; Bağ Dokusu tabakasının altındaki Bio-Kolajen Liflerinin sentezi, zayıflama sonucu kırışıklık olarak görülür. Kolajen Red Light Kırmızı Işık Terapi, cildin yaşlanmasını durdurur ve cildin sıkılaşmasını sağlar.

Yatay Solaryum

Dikey Solaryum